Monte Carlo

Egy gyönyörű, fényűző város-monacói állam mindig érdekes volt a turisták számára a látnivalókkal . Az egyik az Circuit de Monaco, a Monte Carlo elegáns területén, a Francia Riviéra mentén. Ez a városi út lesz a fő út az 1-es Formula-1-ben. Amikor versenyvizsgákat tartanak, teljesen le van tiltva, és a helyi buszok ki vannak zárva az útvonalról.

Természetesen a bajnokság rally-útvonalán Monte Carlo lett a turisták, a hírességek és a sportolók fő központja. Vannak szerződések és szponzori ügyletek a győztesek a versenyek. A monacói lakosok, akiknek van lakása az útvonal mentén, valójában gazdagabbá válnak a bérleti díj kárára. A pályák a legeredményesebbek és értékesebbek voltak a lovasok, valamint a hihetetlen versenyek rajongói számára, hiszen csak a bajnokságon nem fontos a bajnokság, hanem az ügyesség és a képesség, hogy nagy sebességgel vezesse az autót.

A Monte Carlo története

A Formula-1 születése óta a Monte Carlo-i rali út volt a fő út. A verseny meglehetősen bonyolult szakasza úgy döntött, hogy 1911-ben megnyitja az Albert Albert herceget, 1929-ben pedig az első edzőversenyt tartotta. 1950-ben a Monte Carlo-i rally-kör kötelezővé vált az 1-es világbajnokságon. Az első futam győztese Juan-Manuel Fangio volt. 1952-ben a verseny során az olasz versenyzőt Luigi Fagioli tragikusan megölték. Nem volt ideje lassítani az út veszélyes alagútjában, és összeomlott. Az incidens után az egész világ elkezdett beszélni az útvonal veszélyéről, és 1955-től az 1-es Formula-1-ből kiutasították. 1955-ben azonban a körút visszatért a bajnoki versenynaptára. Ettől a pillanattól kezdve még két pilóta halálra került Monte Carlo rally-pályáján, és ketten a kocsival a tengerbe repültek, de ez nem befolyásolta a bajnokság birtoklását. A versenypálya hossza idővel megváltozott, az utolsó konfiguráció 2003-ban 3370 méterről 3340 méterre változott.

A szakaszok maximális sebességét 2007-ben rögzítettük. 110 km / h sebességgel a francia rally versenyző Sebastien Loeb csodálatos eredményeket mutatott, a Formula 1 történetében a legjobb. A Citroen C4-t 3 órát és 10 percet vezette, ami világrekord lett.

Grand Prix a Monte Carlo pályán

A kezdőknek és a világ már ismert pilótaiként a Monte Carlo-on elért győzelem rendkívül fontos esemény, mivel ebben a szakaszban a pilóták bizonyítják, hogy képesek adaptálni az úton és képesek gyorsaságot vezetni az autóban. A versenypálya nagyon keskeny, csak két autó adhatja meg annak szélességét annak méretéhez, ezért "az előzéshez való munka" egy pilóta nagyon ostoba és veszélyes döntése. A Formula 1-ben a régóta várt győzelem elérése érdekében a sportolóknak pontosan a lehető legpontosabban meg kell haladniuk a Monacói rallypályán lévő fordulókat és alagutatokat. Az út nagyon meredek serpentin, egy rossz mozdulat, és a repülés elkerülhetetlen és talán még egy halálos kimenetel is.

A versenyautók bajnokságvezetői előtt nagyon fontos a megfelelő gumit választani, mert az út autópálya szélsőséges területekkel teli: nedves aszfalt, jég, hó, száraz talajok. Ezek a szakaszok sokszor váltakoznak, így a rosszul kiválasztott gumiabroncsok jól viselkedhetnek száraz aszfalton, és egyáltalán nem tudnak megbirkózni a jégtakaróval. A versenyzők megkísérlik a puha gumit választani, és nagy figyelmet fordítanak az autók meghajtására, az aerodinamikára, valamint a verseny nagyon stratégiai stratégiájára.

A Monte Carlo versenypályája tele van veszélyekkel, amelyeket a versenyzők várnak. A legnehezebb szakaszok voltak az éles fordulatok "Hajcsavar" és az éjszakai alagutak. A bajnokság legveszélyesebb versenye az éjszaka. Ebben a versenyben 10 versenyzőt választottak ki, amelyek a legeredményesebb eredményeket mutatják a mérkőzések során. Éjszakai versenyek zárulnak és a Formula 1 végső versenypálya.

A versenyeken kívül ajánljuk a helyi múzeumok ( Oceanográfiai Múzeum , régi Monaco Múzeum, Automobile Múzeum), a Princely Palace és természetesen a Monte Carlo Casino látogatását is .