San Marino Nagydíj

A San Marino Nagydíj (Gran Premio di San Marino) az autóversenyek világbajnoki színpadának neve, a "Formula-1" osztály. Mint ismeretes, 1981 óta Olaszország két nagydíjat tartott a területén. Az egyiket az államtól vették kölcsön, amelyet Olaszország minden területén körülvéve, ez San Marino. A San Marino első Grand Prix-ját versenypályán tartották. 1979-ben történt a Világbajnokságon, egy héttel az olasz Grand Prix után Monzában.

Az Enzo és Dino Ferrari útvonal

Ennek az útnak az ötvenes éveiben épült Imola volt. De a "Formula-1" megtartása érdekében újjáépítették a San Marino Grand Prix útvonalát, és alaposan elvégezték. Ez a pálya, amely beleszeretett a pilótákba, az országrészben volt, amelyet erdők borítottak. Csodálatos kanyarokkal rendelkezik, amelyek emelkednek és esnek.

A versenyzők ezen a pályán végzett tesztjei "Tamburello" fordultak. Aztán egy nagyon robbanásveszélyes és nagysebességű leszármazást követett, a "Toza". Szintén meglehetősen bonyolult fordulat várta az északi versenyzőket, és a "Rivazza" nevet kapta. 1994-ben Rubens Barrichello súlyos balesetet szenvedett.

Ezt a számot az olasz rajongók szerették, és a "Ferrari" tiszteletére a pálya mindig piros zászlókkal díszített. Most Enzo és Dino Ferrari tiszteletére nevezték el.

Az Imola mögött a rombolással járó útvonal hírneve határozottan beágyazódik. Szigorú volt a versenyzők számára, és mindenkor arra kényszerítette őket, hogy irányítsák az üzemanyag-fogyasztást, ami a turbó során különösen fontos volt.

Creepy 1994

Mégis, amikor azt mondják, hogy "Imola", akkor a legjelentősebb események visszahívásra kerülnek. És közülük egy volt az 1994-es "pokol hétvége". A San Marino Nagydíjon a Forma 1-es futam legszörnyűbb hírei ebben az évben jelentek meg, amikor egész tragikus események sorakoztak, melynek köszönhetően ez a színpad egy ilyen nevet kapott.

Pénteken kezdődött, a gyakorlat során. Aztán Rubens Barrichello autója a járdára futott. Aztán az autó, a gumiabroncsok ütközésével, megfordult, és a pilóta egy erős ütésből elájult.

Szombaton a kvalifikációs versenyen Ausztriából Roland Ratzenberger ütközött a falhoz, és az elveszett szárny miatt a helyszínen meghalt. Villeneuve turnén történt.

A következő napot az a tény jellemzi, hogy Ayrton Senna, aki háromszoros világbajnok volt, meglehetősen gyors fordulatában Tamburello elvesztette az irányítást és betört a betonfalba. Egy kórházban halt meg, ahol helikopterrel vették.

San Marino Nagydíj - 2006

2006-ban az "F-1" Grand Prix San Marino versenyautó számos változást hajtott végre. És ezek közül a legjelentősebbek egy teljesen új motorkonstrukció, mivel a háromliteres, 10 hengeres motorokat 2,4 literes V8 váltotta fel.

Ugyanebben az évben megszüntették a gumiabroncsok cseréjének tilalmát a verseny során. Ezt csak egy évvel a szabály bevezetése után tették meg. És a képesítés formátuma megváltozott, hogy ma ismertté vált számunkra - egy kiütéses rendszer, amely három ülésből áll.

Az Imola pálya, amely hagyományosan San Marino Grand Prix nevét viselte, a versenyautó versenyen megnyitotta a szezon európai részét. Minden versenyző, aki az első versenyen sikertelen volt, remélte, hogy a San Marino "Formula-1" Grand Prixja megváltoztatja a bajnokság eredményeit.

Ugyanez a remény volt a Ferrari csapattal. És az Enzo és a Dino Ferrari nevét viselő pálya nyerésére különösen nagyra becsülte őket. A bajnokságnak különösen a vágya lett, mert ez volt az utolsó Grand Prix San Marinóban.

És akkor Michael Schumacher pályafutása során elnyerte a 66. pólust, és ez a szám a történelem egyedüli bajnoki címéhez vezetett. Régóta ez a Schumacher és a Ferrari első hatalmas sikere.

2007 óta a San Marino-i bajnokság megállt abból a tény miatt, hogy a jelenléte alacsony volt, és az út konfigurációja majdnem nem engedte meg a szupermodern autókat.

San Marino-ban, a szórakoztató programok mellett számos érdekes múzeum is található: vámpírok múzeuma, érdekességek múzeuma , Állami Múzeum , kínzási múzeum, fegyvermúzeum és még sokan mások. et al.