A labdarúgás játékszabályai

Labdarúgás - túlzás nélkül a világ legnépszerűbb sportjátéka. Hatalmas számú felnőtt férfi és nő, valamint különböző korú gyermekek játszanak ezzel a csodálatos móka a labdát, amely fejleszti a csapatszellemet, javítja az erőt, az agilitást és az állóképességet, és elősegíti a szocializációt.

A labdarúgás játékának hivatalos szabályai rendkívül összetettek és nem minden gyerek számára hozzáférhetők. Mindazonáltal a gyerekek megtanulják játszani ezt a játékot szabályaiknak megfelelően, csak alapfogalmakat és jelöléseket használva. Különben is, ez a csapatjáték mindig kiderül, hogy szokatlanul érdekes, izgalmas és izgalmas.

Ebben a cikkben felhívjuk figyelmüket a gyermekek hazai labdarúgás szabályaira, amelyeken keresztül minden egyes gyermek meg fogja találni, hogy milyen funkciót végez, és hogyan segítheti a csapata nyerni ezt a nehéz mérkőzést.

A gyermek futballjátékának szabályai

A labdarúgás játékához speciális, 30-40 méter hosszú és 15-30 méter széles speciális platformra van szükség. Az adott platformon 2 féle részre osztott egy vonalat húzunk fel, és oldalain 6 zászló van beállítva, amelyek közül négy szögletes, és 2 közepes.

A téglalap végein 3-4 méteres egyforma kapuk kerülnek telepítésre vagy felvételre. A játék hivatalos verziója 2 fél 45 perces, amely 15 perces szünettel van elválasztva. Ha a fiatalkori labdarúgást nagyon fiatal gyermekek játsszák, akik ebben az időben fáradtak, a félidő időtartama gyakran 15 percre csökken, míg a szünet időtartama csak 5 perc.

A játék megkezdése előtt minden résztvevő 2 csapatra oszlik, amelyek mindegyike 4-11-enként azonos számú játékos, a felek közötti megállapodásoktól függően. A többi srác ugyanabban az időben ülhet a padon, és megvárhatja a turnét.

A labdarúgásban minden egyes csapat tagja különleges feladatot lát el. Ebben az esetben a játékosok szerepe különböző módon osztható el - minden csapatnak rendelkeznie kell egy kapus, egy vagy több támadó, valamint középpályások és védők. A játék elején minden játékos a helyszínre veszi a helyét a választott elrendezés alapján.

A játék általában tételekkel kezdődik. Segítségével meghatározzák, hogy melyik csapat fog először elindítani a játékot, és melyiket választja ki önállóan. Egy másik verzióban a labdát a játékvezető játssza, és a csapat azonnal belép a játékba, és sikerült először bejutnia.

Mindenesetre a játék a mező közepétől indul, ahol az egyik csapat kapitánya vagy a bíró belép a labdába a játékba. A jövőben a játék során a résztvevők megpróbálják minél közelebb hozni az ellenfeléhez, és célt szerezni, valamint nem engedik az "ellenséges" csapat játékosainak a mezőjük felét.

A szabályok szerint a labdarúgásban bármely játékos, a kapus kivételével, a játék nem megengedett. A labdát ebben a játékban hagyja el, állítsa le és védje meg a játékot. Ezzel nem lehet minden egyes lábtámaszt elhelyezni egymásnak, vagy a kezüket elhúzni.

A labdarúgás szabályainak bármilyen megsértése, amelyet a bíró vagy az asszisztense azonnal rögzít. Attól függően, hogy mi történt, a játékos figyelmeztethető vagy eltávolítható a mezőről. Ezen kívül egy csapat, amely megsértette a szabályokat, a futballban szabadrúgást vagy büntetést kaphat. Az ilyen sztrájkok eredményeként szerzett gólok számát a győztes csapat számolja más pontokkal.

Abban az esetben, ha két mérkőzés alapján a mérkőzés eredményét nem határozzák meg, a szabályok szerint a labdarúgásban további időt adnak ki. Eközben szükség van erre csak akkor, ha a játéknak feltétlenül győztesnek kell lennie. Barátságos meccsekben egy sorsolás megengedett.

Azt is javasoljuk, hogy olvassa el a játék szabályait a pioneerballban.