Strandfoci - a játékszabályok és a világbajnokság

Az egyik legdinamikusabban fejlődő sport célpont a strandfutball, amely Brazíliából származik. Miután a nagy labdarúgás híres alakjai részt vettek a versenyen, sok néző és szponzor figyelt erre a sportra.

Beach Soccer Field

Számos követelmény van a webhelyen, ahol professzionálisan játszhat:

1. Téglalap alakúnak kell lennie, 37 x 28 m méretű mérettel. A mezőt határoló jelölésnek 10 m szélesnek kell lennie, és szükségszerűen ellentétesnek kell lennie a fő részhez képest. A sarkokban kell elhelyezni zászlókat.
  2. A "strandfutball" játék két további zászlót jelent, amelyek szélesebb oldalakkal szemben helyezkednek el a központi vonal jelölésére.
  3. Ami a büntetővonalat illeti, a vizuális vonal is korlátozza, két sárga színű zászlót használ. A mező széles szélén helyezkednek el 9 m távolságra az első vonaltól. Ennek eredményeként kiderül, hogy a büntetőterület mérete 28x9 m.
  4. A strandfutó olyan sport, amelyre a bevonat minősége, azaz a homok nagyon fontos, mivel a játékosok mezítláb járnak. Puha, tiszta és pormentes legyen. Minden szennyeződést és törmeléket feltétlenül el kell távolítani. A homok minimális mélysége 40 cm, és ha mesterséges felületet szervezünk, akkor 45 cm.

Strandröplabda felszerelés

A játék egy kis kaput használ, amelynek szélessége 5,5 m és magassága 2,2 m. A legtöbb esetben a rack speciális anyaggal van takarva, ami biztosítja a játékosok biztonságát. A labdarúgó labdát olyan anyagból készítik, amely kissé lágyabb, mint a nagy futballhoz, mivel a játékos mezítláb. A versenyeken gyakoribbak a FIFA licenccel rendelkező Adidas golyók. Ami a súlyt illeti, 400-440 újraelosztásban van.

Strandröplabda - a játékszabályok

Ez a sportirány sajátos sajátosságokkal és szabályokkal rendelkezik:

1. A játékban minden csapatból négy játékos és egy kapus van. A cipőt tilos viselni, de a bokájon és térdén rögzítő és védőruhák megengedettek.
  2. A helyettesítések száma nem rögzített, és mind a játékidőben, mind a szünetben megengedett.
  3. A tengerparti labdarúgás szabályai azt mutatják, hogy a labdát a kezével és a lábával a mezőre lehet belépni, de a szögletes játék csak a lábaddal játszik. Az orvos csak akkor használhatja a kezét, ha a labda kívül van a pályán. Fontos 4 másodpercen belül beírni. és ha ez nem történik meg, a mezõ középpontjától szabadrúgást kapnak.
  4. Egy másik fontos pont - mennyi ideig tart a strandfoci, így a mérkőzés időtartama 36 perc, amely három szakaszra osztható. Közöttük vannak szünetek 3 percig.
  5. Ha a játék véget ér a sorsolásban, akkor egy túlórát neveznek ki, ami 3 percig tart. Fontos az egész játékidő előnyeinek elérése. Ha ismét húz, akkor a meccs után ütközést rendelünk - 3 minden csapatért. A sorozat mindaddig folytatódik, amíg a győztes meg nem születik.
  6. A strandfutóban két játékvezető vesz részt a pályán, az időmérőt, aki figyeli az időt és az alternatív játékvezetőt.
  7. A büntetések akkor érvényesülnek, ha egy rúgás vagy lépés, markolat, rúgás vagy érintés kézzel történik, de ez nem vonatkozik a kapusra, aki a büntetőterületen játszik.

Hogyan juthat el a strandfutballhoz?

A sportban ezt az irányt fiatalnak nevezhetjük, hiszen éppen most kezdődik a fejlesztés, ezért nagyon kevés speciális iskola van a fiataloknak a futball oktatására, és többnyire a nagyvárosokban koncentrálnak. A statisztikák szerint az emberek, akik korábban nagy labdarúgásban voltak, elkezdték játszani a strandfutót, és valamilyen okból úgy döntöttek, hogy megváltoztatják az irányt.

Világ Beach Soccer Rating

Különleges nemzetközi minősítés van ebben a sportirányban, ami BSWW. Ez összeállított, miután a világ strandon foci bajnokságot tartanak. Van egy külön minősítés, amely csak az európai országokra vonatkozik. Míg a bajnok a strandfutball - a portugál. A vezetők még mindig a következő országok: Oroszország, Brazília, Olaszország és Irán.